Teknoloji

Yapay Zeka İle Uzayda Keşfedilen 8 Yeni Sinyal

Yakın zamanda yayınlanan yeni bir çalışmanın sonuçları, uzayda yeni sinyaller olduğunu gösterdi. Ancak bu araştırmanın farklı yanı yapay zeka destekli olmasıydı.

Yapay zeka, araştırmacıların dünya dışı yaşam arayışlarında geniş çapta bakmalarına yardımcı oluyor. bire bir zamanda radyo frekanslarından elde edilen veriler.Arama yapmak için eğitilen yapay zeka, son zamanlarda ilginç sinyaller tespit etti.

Klasik algoritmanın kaçırdığı sekiz ilgi sinyali keşfetti.

Araştırmacılar, radyo frekanslarını tespit etmek için eğittikleri yapay zekanın ilgilenilen 8 sinyali tespit ettiğini fark etti. Ardından ekip sinyalleri araştırmaya başladı, sinyal tekrarlanmazkeşfetti.

Sinyalin tekrarlanmamasının nedeninin “radyo frekansındaki dalgalanmalar” olabileceği belirtildi. Araştırma ekibi ayrıca Güney Afrika’daki MeerKAT teleskopuna bir sinyal işlemcisi yerleştirdi. Bu sinyal işlemcisi, diğerlerinden farklı olarak radyo frekansı dalgalanmalarını temizlemek içinfarklı bir sinyali algılamak çok daha kolay olacaktır.

Muhtemelen galakside yeni sinyal işlemcisinin tespitleri teknoloji sadece insanlığın elinde değil kanıt olacak. Bu nedenle araştırmacılar buldukları sinyalleri araştırmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu