Ekonomi

KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 2023-2024 yıllarını kapsayan TİS taslağının 26 Aralık’ta patrona teslim edildiği belirtildi. Müzakere sürecinin ilk oturumunun yapıldığı açıklamada, oturuma Özçelik-İş Sendikası adına Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz ve şube yöneticilerinin katıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şube Başkanı Yılmaz, toplantıda sendika ile patron arasında 47 konuda uzlaşmaya varıldığını belirtti. İkinci oturumun 3 Şubat’ta yapılacağını kaydeden Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“KARDEMİR’deki emekçi kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini daha da artırmak için büyük bir şevk ve şevkle süreci başlattık. Ülkemizde son dönemde yaşanan yüksek hayat pahalılığı ve enflasyon ortamı malum. Böylesine ağır bir yaşam içinde bu süreci başlattık. Üyelerimizin sahadaki desteği, üyelerimizin sahadaki kararlı duruşu, sendika ekibimizin Karabük’teki kararlı çalışması ve patronumuzun anlayışlı bakış açısı sayesinde inşallah bu süreçten çıkacağız. temiz bir vicdanla.”

Yılmaz, KARDEMİR, KARDEMİR Döküm Makine Sanayi ve Ticaret AŞ (KARDÖKMAK) ve Karabük Çelik Konstrüksiyon İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARÇEL) çalışanlarının banka tanıtım toplantılarının devam ettiğini kaydetti.

aricakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu