Haber

Burak Kızılhan: Fenerbahçe’nin en büyük kanıtı müzemizdeki kupalardır

– Burak Kızılhan: “Bu işin tek bir doğrusu var ve bunun en büyük kanıtı da müzemizdeki kupalardır”

İSTANBUL – Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Yüksek Divan Kurulu toplantısında TFF’nin 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili oluşturduğu kurula uyacaklarını belirterek, “Federasyona sunduğumuz gerçekler ortada. Tahkim başvurusunun gerekçeleri ortada. geçmiş koca bir yalandır.Bu işte tek gerçek vardır.Bunun en büyük kanıtı da müzemizdeki ganimetlerdir” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan faaliyet raporunu okudu. Sarı lacivertli kulübün 2023 yılında tüm branşlarda elde ettiği başarılar katılımcılara aktarıldı. 3 Temmuz’la ilgili konuşan Kızılhan, “Fenerbahçe’mizde kurulan 3 Temmuz kumpasının 12’nci yılını geride bıraktık. Yüce Türk yargısı da aldığı kararla bunu kanun önünde ortaya koydu. Komployu tescilledi, futbolculara ceza verdi. Binlerce yıl hapis cezasına Fenerbahçe için “Parsel sahipleri hesap verene, maddi ve manevi zararlarımız tazmin edilene kadar bu süreç bitmeyecek. Fenerbahçe haklı davasının sonuna kadar takipçisi olacaktır” dedi.

“Bu işte tek bir gerçek var ve bunun en büyük kanıtı da müzemizdeki kupalardır”

“1959 öncesi şampiyonluklarımızla ilgili iki yıl önce yaptığımız başvuruyla ilgili TFF’nin komisyon kurma kararını dikkatle takip ettik. Ardından gelen telaş ve paniği takip ettik, etmeye de devam ediyoruz. Nedenini anlamıyoruz. Bu acele için.Biz bu başvuruyu 2 yıl önce yaptık,Normalde o günkü federasyonun daha hızlı atması gerekiyordu ama ne yazık ki hukuksuz cevaplar vererek görmezden geldiler.Bu karar nedense bir kesimi rahatsız etti,rahatsız oldular. , inanılmaz bir algı çalışması başlattılar.Söylediğimiz,resmi belgelerle anlatıp federasyona sunduğumuz gerçekler ortada.Geçmişteki tahkim uygulaması söylemi büyük bir saçmalık.Bu işin tek bir doğrusu var ve bunun en büyük kanıtı müzemizde bulunan ganimetlerdir.Saçma sapanlarla işi sulandırmaya, manipüle edenleri bulmaya çalışmayın.Kurulacak kurulun her aşamasının takipçisi olacağız.Tarihçi ve yer alacak hukukçuların takipçisi olacağız. komitede, baskıdan uzak ve adil. Karar vermeniz gerektiğini tekrar vurgulamak isterim. 100. yılını kutlayan TFF’nin 1959’dan önce hiçbir algı olmadan doğru kararı vereceğine inanıyorum.

“Fenerbahçe dünyanın en büyüğü” sporbu bir kulüp”

Uluslar Ligi’nde şampiyon olan Bayan Voleybol Milli Takımı’nı tebrik eden Kızılhan, şunları kaydetti:

“Kadın Milli Voleybol Takımımız tarihi bir galibiyet elde etti. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Türkiye’nin en büyük spor kulübü olmak için maddi olarak mücadele etsek de Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetiştirmek gerekiyor. Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük spor kulübü.Aslında dünyanın en büyük spor kulübü.Bu büyük başarıda emeği geçen başta Eda Dündar, Vargas, Gizem Örge ve Aslı Kalaç olmak üzere sporcularımızı tebrik ediyoruz.Emeklerinden dolayı onur duyuyoruz. hep birlikte verdik.Teşekkürler Filenin Sultanları.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu