Haber

Akşener: CHP’den 15 milletvekili istemek hayatımın en büyük pişmanlığı

ANKARA – YETERLİ Partisi 3. Olağan Kongresi başladı. “Rotamız belli, pusulamız millet” sloganıyla düzenlenen kongrede genel başkan ve genel yönetim kurulu seçilecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tek aday olması beklenen kongrede, partinin genel yönetim kurulunda kapsamlı bir yenilenme bekleniyor. Akşener’in kongre konuşmasında değerli mesajlar vereceği belirtilirken, genel seçimlerde ittifak stratejisinin devamına ilişkin net bir duruş sergilemesi bekleniyor.

PARTİ YÖNETİMİ BLOK LİSTE İLE SEÇİLECEK

İYİ Parti kongresinde 50 kişilik Genel Yönetim Kurulu ile 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu’nun blok liste ile seçileceği öğrenildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saat 11.00 sıralarında kongre salonuna geldi. DÜZGÜN Partisi’nin 1350 delegesinden 1070’inin imzası ile kurultayın gerçekleşmesi için gerekli çoğunluk sağlandı.

DİĞER SİYASİ PARTİLERE DAVET YOK

Parti kurultaylarının diğer siyasi partilere davet gönderme geleneği UYGÜN Parti kurultayında gerçekleşmedi. GÜZEL Parti diğer siyasi partilere davetiye göndermedi.

‘OTURMA ODASI İKİ YUMURTA ARASINDAN GEÇTİ’

İYİ Parti 3. Olağan Kongresi’nde konuşan ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüye bez çantayla çıktı. Akşener DÜZGÜN ise yaptığı konuşmada “İki yumruk arasında sıkışan milletimizin oturma odasıdır” dedi.

Konuşmasında sık sık sesini yükselten Akşener, “İYİ Parti mandaya karşı çıkanların değil, Türkiye benim diyenlerin partisidir ne olur ne olmaz” dedi.

İYİ Parti’nin şımarıkların, ahlaksızların, iftiracıların partisi olmadığını söyleyen Akşener, “İYİ Parti’yi milletimiz kurdu. Biz de tabelayı astık” dedi.

Akşener şöyle devam etti:

“Ben Meral Akşener, burada sizlerin oylarıyla cumhurbaşkanlığına seçilen ve başka unvanı olmayan tek kişiyim. 30 yıllık siyasi hayatımda parayla işim yokken bunu yapanlar kahrolsun.”

Milletvekili adaylarının ön seçimlerde parayla kazandığı iddialarına yanıt veren Akşener, milletvekillerine “Biz sizden para mı istedik?”

‘HESABINI BEN VERECEĞİM SEN DE HESAP VERECEKSİN’

Akşener, keten-kütük liste tartışmalarına da değinerek, yürüttüğü tüm işlemlerin eleştiri konusu olduğunu belirterek, “Kongreler hesap sorma yeridir, ben hesap vereceğim, siz hesap vereceksiniz” dedi.

“OFİST İSTEYENLER DOĞMUYOR”

Partide görev isteyenlerin tatmin olmadığını belirten Akşener, “Öyle çirkinlikler oldu ki günlerce uyuyamadım. Milletvekili olmak yetmez. GİK oluyor, yetmiyor. “Ağabeyim kadromuz yetersiz” dedi.

‘Sonuç kuyruk siyaseti oldu’

CHP’den 15 milletvekili alıp seçime girdikleri dönemi hatırlatan Akşener, “CHP’den 15 milletvekili istemek hayatımın en büyük pişmanlığıdır” diyerek bunun sonucunun kuyruk siyaseti olduğunu söyledi.

İstanbul seçimlerinde partisinin katkısına dikkat çeken Akşener, seçimin HDP sayesinde kazanıldığı söylenince rahatsızlığını da dile getirdi.

lalapasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu