Haber

Yeniden Refah Partisi üyesi Bekin’den İsrail’in gazetecilere ve ailelerine yönelik saldırılarına tepki

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, İsrail’in gazetecileri ve ailelerini hedef almasının amacının, işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyuran muhabirleri susturmak ve cezalandırmak olduğunu söyledi.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye 12 bin tondan fazla bomba attığını, bu rakamın Japonya’nın Hiroşima kentine atılan nükleer bombaya eşdeğer olduğunu söyledi.

İsrail’in 17 gün süren bombardımanında 2.704 çocuk hayatını kaybetti; Bu vahşeti bir meşru müdafaa hakkı olarak sunmaya çalışmanın “vahşeti meşrulaştırmaktan” öteye gidemeyeceğinin altını çizen Bekin, İsrail’in vahşetini dünyaya duyurmak için çalışan basın mensupları ve ailelerinin de hedef alındığını belirtti.

İşgalci İsrail güçlerinin en son El Cezire muhabiri Vail el Dahduh’un ailesinin kaldığı binayı hedef aldığını hatırlatan Bekin, Dahduh’un eşi, oğlu ve kızının şehadetinin vahşetin boyutunu ortaya koyduğunu söyledi. Bekin şunları söyledi:

“Siyonist İsrail’in gazetecileri ve ailelerini hedef alması, işlediği insanlığa karşı suçları dünyaya duyuran muhabirleri susturmayı ve cezalandırmayı amaçlamaktadır. 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarda hayatını kaybeden gazetecilerin sayısında yaşanan artış, 21, Siyonist İsrail’in insani hukuku ihlalinin ciddi olduğunu gösteriyor.” “Durumu ortaya koyuyor. İslam dünyasının bir an önce basiretli davranıp yaptırımlar uygulaması kaçınılmaz. Başta Türkiye olmak üzere son dönemde atılan güçlü adımların artık gerçeğe dönüşeceğine olan inancımızı sürdürüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu