Haber

Oy verdiğim sandık sonucu ne oldu? YSK Sandık Sonuçları Öğrenme Ekranı

14 Mayıs Genel Seçimlerinde oy verme işlemi saat 17.00 itibarıyla sona erdi. YSK’nın uyguladığı yayın yasağının saat 18.30’da kaldırılmasının ardından seçim sonuçları paylaşılmaya başlandı. Seçmenler heyecanla sandık sonucunu bekliyor. Vatandaşlar da oy kullanacakları sandıklardan sonucu öğrenebilecek. Peki oy verdiğim sandığı nasıl öğrenebilirim?

Detaylar burada…

Türkiye, 14 Mayıs Pazar günü sandık başına gitti ve oy kullandı.

Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanan vatandaşlar, heyecanla seçim sonucunu beklemeye başladı. Saat 17:00’de oy kullanma işlemini tamamladı ve saat 18:30 itibariyle seçim sonuçları açıklanacak.

Vatandaşlar sandık sonuçlarını araştırıyor.

YSK Oy Sandığı Sonuçları

Seçmenler, oy kullandıkları sandık sonuçlarını YSK’nın internet sitesi üzerinden takip edebilecek. YSK’nın bu sistemi, resmi sonuçlar açıklandıktan sonra devreye girecek. Seçmenler sistem üzerinden sandık verilerini sorgulayabilecek. ??

YSK AÇMA SONUÇLARI

Türkiye genelinde 191 binden fazla sandık kuruldu, milyonlarca seçmen sandık başına gitti.

Yurt dışında oy kullanma işlemi 27 Nisan’da başlayıp 2 Mayıs’ta sona erdi. Ülkemizde de oy kullanma sürecinin sona ermesiyle yabancı oylarının sayımına başlandı.

YSK’nın yayın yasağının saat 18.30’da sona ermesinin ardından seçim sonuçları açıklanmaya başlandı. Yurtdışı oylar da kesinleştikten sonra açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu