Teknoloji

Microsoft Edge, Ziyaret Ettiğiniz Siteleri Bing’e Gönderiyor

Son dönemde adından söz ettirmeye başlayan internet tarayıcısı, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yapay zeka dopingi sayesinde ortaya çıktı. kenar Çok garip bir gelişme oldu. Bir kullanıcının ziyaret ettiği Microsoft Edge tüm web siteleri , Bing arama motorunun bir API’ye aktarıldığı tespit edildi. Peki Microsoft Edge neden böyle bir şey yapıyor?

İlk olarak Reddit’te gündeme gelen sorun, Microsoft’un kullanıcıyı takip et Hareketin bir modülü olarak kabul edildi. Ama durum öyle değildi. Microsoft’un geçen yıl test ettiği ve kısa bir süre önce kullanıma sunduğu bir özellik, olması gerektiği gibi çalışmıyordu . Bu nedenle, kullanıcıların gezindiği tüm URL’ler Bing API’sine aktarıldı.

Neyse ki izlenmekten kurtulmanın kolay bir yolu var!

Diyelim ki Microsoft Edge kullanıyorsunuz ve içerik oluşturucu izleme özelliği ayağınıza geldi bile. Göz attığınız tüm URL’ler Bing’e aktarma Bu özelliğin sizi takip etmesini engellemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey ayarlar bölümüne gidip özelliği devre dışı bırakmak. Peki bunu nasıl yapacaksın?

  • Aşama 1:Microsoft Edge’i açın.
  • Adım 2:Ayarları girin.
  • Aşama 3:Gizlilik, arama ve hizmetler üzerine tıklayın.
  • Adım #4:Hizmetler altında, “Microsoft Edge’de içerik oluşturucuları takip etmek için önerileri göster” seçeneğini kapatın.

Microsoft Edge’in içerik oluşturucu izleme özelliği şöyle görünür:

Microsoft sorunu çözmek için harekete geçti

Verge, Reddit ve diğer platformlarda tespit ettiği hata raporlarını Microsoft’a gönderdi. Bir Microsoft sözcüsü raporları söyledi farkındalar yanılgısını gidermek için harekete geçtiklerini söyledi. Sorunlu özellik çok yakın gelecekte düzgün çalışacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu