Haber

Hatay’da Seçim İçin Konteynerlerde Kuruldu

Hatay’da seleksiyon için konteynerlerde kuruluyor

Hatay’da 3 bin 154 sandıkta 1 milyon 62 bin 41 seçmen oyunu kullanacak.

HATAY – 6 Şubat Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların en büyük tahribatın yaşandığı Hatay’da, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oyların kullanılacağı okullarda ve konteynırlarda hazırlıklar tamamlandı.

Depremin büyük bir yıkıma yol açtığı Hatay’da vatandaşların oy kullanacağı yerlerin hazırlıkları seçime saatler kala sona erdi. Depremde çok fazla hasar görmemiş bölgelerdeki okulların dersliklerine sandık ve kabinler yerleştirildi. Okulların ağır hasar gördüğü okulların yerine konteynerler yerleştirildi. Depremin en ağır yıkıma neden olduğu Antakya ve Defne ilçelerinde 167 konteynerde oy kullanılacağı belirtildi. Konteynerler içinde normal bir salon olarak hazırlanmış olup, içerisinde iki kabin ve bir sandık bulunmaktadır. Konteynerlerin 112 adedi Antakya’da, 55 adedi ise Defne ilçesinde bulunuyor. Zarar gören okulların bahçeleri ve muhtarlıkların yanına konteynerler yerleştirildi. Hatay’da 3 bin 154 sandıkta 1 milyon 62 bin 41 seçmenin oy kullanacağı kaydedildi. İl genelinde 11 adet seyyar sandık oluşturulduğu bildirildi.

“En iyisini diliyorum”

Mahallesine konteyner yerleştiren Barbaros Kaymakamı Mahmut Bayrakçı, “Okullarımız ağır hasar gördü. Konteynerleri devletimiz yerleştirdi. Yarın konteynere oylar atılacak, hazırlıklar tamamlandı. Hayırlısı olsun” dedi. ülkemiz ve milletimiz için zorlu bir süreç Allah yardımcımız olsun.”

haberdoganyol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu