Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Aybastı’da Pazar Esnafını Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu’nun Aybastı ilçesinde pazar esnafını ziyaret etti. İki dönem AKP’ye oy verdiğini ve “Sütümü haram kılacağım” diyerek oğlunu AKP’li üye yaptığını belirten esnaf kadın, işe alımda torpidodan şikayetçi oldu. Esnaf, “İki dönem oy verdim. Aklımı yitirip geri döndüm. Atatürk’ün partisinden ayrılmam. Beni vursunlar, vazgeçmem” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde hemşehrileriyle Ordu’nun Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Aybastı ilçelerinde kutladı. Ordu halkının sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini anlatan Torun, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’den destek istedi.

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNDEN ÇIKAMAM”

Aybastı ilçesinde bir market esnafı Torun için acı çekti. İki kez Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdiğini söyleyen esnaf, “Bizim doktor neden burada olmasın. Ordu’da doktora gidemiyorum, randevu alamıyorum.”

Esnaf dedi ki:

“Ben cahildim, okumadım. Babam okutmadı. Oğluma ‘Bu adamlar torpilsiz kimseyi işe almazlar’ dedim. ‘Ben yasaklarım oğlum’ dedim. Beni yıkamazlar, beni vursunlar, vazgeçmem. Doğum günüm hayırlı olsun.”

Torun ise “Birlikte başaracağız. Merak etmeyin. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız. Haktan, hukuktan, adaletten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Torun, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada; Türkiye’nin zengin kaynaklarının var olan sorunları çözmeye yeteceğini belirten Erdoğan, bu kaynakların gerçek yerlerde kullanılmadığını söyledi. 21 yıldır ülkeyi yöneten siyasi iktidarın halkı değil, kendisine yakın küçük bir azınlığın çıkarlarını savunmayı tercih ettiğini belirten Torun, zengini güçlü, fakiri güçlü kılan bu düzeni değiştireceklerini vurguladı. daha fakir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu