Ekonomi

Aylık 4 bin 500 TL kira bedeli talep edilen yıkık dökük evin fiyatı şaşırttı.

Aylık 4 bin 500 TL kira istenen yıkık konutun fiyatı beni şaşırttı.

BURSA – Bursa’nın İnegöl ilçesinde terk edilmiş ve bakımsız bir dairenin kira bedeli görenleri şoke etti.

Bir satış sitesinde 4 bin 500 TL’den kiralık olarak ilan edilen dairenin fotoğrafları, ilanı görenlerin tepkisini çekti. Arka arkaya düzenlenen görüntülerde evin metruk binadan hiçbir farkının olmadığı, kapı ve pencerelerinin kırıldığı görüldü. Ayrıca evin tuvalet dahil her yerinin bakımsız olması da ilanı görenlerin dikkatinden kaçmadı.

Öte yandan ilan açıklamasında 2+1 dairelerin olduğu belirtilirken, dairenin sadece bekarlara verileceği ve konutta kalan kişi sayısının önemli olmayacağı belirtildi.

Terk edilmiş ve bakımsız evin kira bedelinin 4 bin 500 TL olduğunu gören Fırat Y. (26), ‘Bu eve köpek bağlarsan durmaz’ diyerek tepki gösterdi. İlandaki numarayı arayıp daire hakkında bilgi aldıktan sonra açıklama yapan Fırat Y., “Dün arkadaşımın ev ihtiyacı vardı, sahibinden.com’a girip ev baktık. Sonra burayı gördük. .şaka yapıyorlar herhalde o kadar büyük değil galiba.sonra emlakçıya inanmadım.aradım ev burada dedim.geldim eve baktım.yani sen bağlarsan bu evde köpek maalesef aileye vermiyorlar aileye vermiyorlar fabrika işçisine veriyorlar büyük ihtimalle insan değiller dediklerine göre yani. , hayvan bağlasan durmaz orası Latife gibi 4500 liraya gerçek bu mesken.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu